Pracownia technik różnych II
Nauka polega na poszukiwaniu nowych technik i metod terapeutycznych poprzez łączenie ich ze sobą. Pozwala to na stworzenie wyjątkowych prac.
Pracownia ma charakter zmienny wynikający z kreatywności i pomysłowości uczestników.
Pracownia plastyczno – rękodzielnicza
Nauka podstawowych technik plastycznych, umiejętności rozróżniania barw, posługiwaniem pomysłowością w wykorzystaniu różnorodnych materiałów. Na kartkach z bloku rysunkowego, tekturach, kartonach, brystolu, płótnie uczestnicy za pomocą kredek, mazaków, pasteli, ołówków, węgla a także farb olejnych, akrylowych czy tempery tworzą indywidualne, niezwykłe prace. Zdobione są naczynia szklane oraz wykonywane są odlewy gipsowe, z masy solnej, z papieru. Podczas zajęć uczestnicy rozwijają sprawność motoryczną, wyobraźnię twórczą, wrażliwość, poczucie estetyki, kształtują umiejętność pracy w grupie, uczą cierpliwości i staranności. Nauka umiejętności czynności manualnych, zdobywanie umiejętności odpowiedniego doboru materiałów i odpowiedniego ich wykorzystania.
Podkategorie
Pracownie
Warsztat Terapii Zajęciowej w Gryfinie rozpoczął swoją działalność w sierpniu 1996 r.
Warsztat Terapii Zajęciowej jest wyodrębnioną jednostką organizacyjną i finansową Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gryfinie powołaną do realizacji zadań z rehabilitacji społecznej
i zawodowej wynikających z Ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych z dnia 27 sierpnia 1997 roku (Dz. U. Nr 123
poz. 776 z późniejszymi zmianami) oraz Rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy
i Polityki Społecznej z dnia 25 marca 2004r. w sprawie warsztatów terapii zajęciowej (Dz. U. 04.63.587 z dnia 15 kwietnia 2004 roku).
Warsztat jest placówką pobytu dziennego. Funkcjonuje przez pięć dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30.
Zajęcia terapeutyczne uczestników odbywają się od godz. 8.00 do 15.00 (7 godzin dziennie, 35 godzin tygodniowo, 11 miesięcy w roku) z możliwością prowadzenia zajęć rehabilitacyjnych i terapeutycznych w godzinach popołudniowych oraz w dni wolne od pracy na terenie siedziby Warsztatu i poza nim.
Celem placówki jest działanie zmierzające do wszechstronnego rozwoju osób niepełnosprawnych intelektualnie, a w szczególności poprawy sprawności psychofizycznej, zaradności życiowej, rehabilitacji społecznej. Uczestnicy WTZ pochodzą z terenu powiatu gryfińskiego (gmina Gryfino i Banie).
- Zajęcia w Warsztacie odbywają się w pracowniach:
- Gospodarstwa domowego i ogrodnictwa
- Krawieckiej
- Plastycznej
- Poligraficzno- komputerowej z elementami doradztwa zawodowego
- Rękodzieła
- Stolarsko – dekoratorskiej
oraz zajęcia uzupełniające:
- rehabilitacja ruchowa,
- zajęcia na basenie
- zajęcia psychologiczne
- inne aktywności w ramach kół zainteresowań
- praktyki zawodowe
Adres siedziby Warsztatu Terapii Zajęciowej:
74-100 Gryfino, ul. Szczecińska 33.
Pracownie