Z wizytą u burmistrza

               Uczestnicy warsztatów wręczyli burmistrzowi misę ceramiczną, która powstała w pracowni z okazji jubileuszu 770. rocznicy uzyskania praw miejskich przez miasto. Spotkanie było również okazją do podsumowania dotychczasowej współpracy.

 

       

 

     Szkolenie z pierwszej pomocy

 

Właśnie odbyliśmy szkolenie z pierwszej pomocy i p.poż.
Dziękujemy bardzo panu Grzegorzowi Słota "JUL-MAT" za profesjonalne i kompleksowe przeprowadzenie szkolenia.
 
    
                 

     

 

              Dekoracje Wielkanocne wykonane przez uczestników warsztatów w  pracowniach.

 

             

 

         Wiosna, wiosna ach to TY

 

       

 

     Gryfino ,,Nazywam się Miliard" akcja przeciw przemocy wobec kobiet z udziałem uczestników WTZ , członków PSONI koło w Gryfinie.   

 

Włączamy się do ogólnoświatowej kampanii społecznej przeciw przemocy wobec kobiet "One Billion Rising. Nazywam się Miliard". W naszym mieście akcję organizuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfinie w dniu 17 lutego (najbliższa sobota) o godz. 16.00 Miejsce wydarzenia: gryfińskie nabrzeże.
 
          

 

        Nowe pracownie

     Nasze nowe pracownie terapii zajęciowej - Pracownia kreatywna makrama i sznurek i Pracownia technik różnych II.

 

         

 

       Spacer w ogrodzie świateł w Szczecinie

    To były niezwykłe doznania, podczas spaceru w ,,Ogród Świateł " w Szczecinie. Magiczna atmosfera iluminacji świetlnej oraz postacie wprowadziły nas w świat z ,,Piotrusia Pana".Garden of Lights po raz pierwszy mogliśmy podziwiać w Szczecinie. Bajkowe, kolorowe instalacje to ciekawa oferta na wspólny wypad .

 

     

 

 

     ,,Spotkanie Świąteczne- Wspólne Kolędowanie"

 

    W dniu wczorajszym odbyło się ,,Spotkanie Świąteczne- Wspólne Kolędowanie" w GDK Gryfino. W uroczystości brali udział władze samorządowe: Starosta Wojciech Konarski, Burmistrz Mieczysław Sawaryn, Wójt Paweł Wróbel, przewodniczący Rady Miejskiej Rafał Guga , dyr. PCPR Bożena Stawiarska, przedstawiciele instytucji, firm lokalnych, zaprzyjaźnione placówki, uczestnicy WTZ ì ZRT, członkowie PSONI, kadra oraz zarząd.Wspólne kolędowanie odbywało się przy muzyce w wykonaniu ,, Kapeli Ludowej Gardnianki". Były życzenia świąteczne, upominki a także poczęstunek wigilijny.

 

   

 

  

        Gala Wojewódzka XXI Edycji Konkursu Sztuka Osób Niepełnosprawnych
 
 
Nasi uczestnicy oraz terapeuci z WTZ PSONI Koło w Gryfinie również brali udział.
Zdobyli lll m. w dwóch kategoriach:
Fotografia oraz Rzeźba .
Nagrody wręczyła dyrektor PFRON oddział Zachodniopomorski Pani Inga Mikee.
W kategorii Fotografia nagrodę otrzymali uczestnik WTZ Marcin Mikuła oraz terapeuta Sylwester Pińczuk, natomiast w kategorii Rzeżba Wojciech Kiełbowski oraz terapeutka Monika Soroczyńska,
Gratulujemy !
Ponadto w Gali brali udział: Zbyszek, Marcin, Krzysztof, p.kierownik WTZ Agata Czajka - Stankiewicz oraz p. Wanda Kmieciak Przewodnicząca PSONI Koło w Gryfinie.
 
      

 

 

 

    Zawody sportowe o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

12 września 2023 roku nasi uczestnicy w składzie: Szymon Pińczuk, Grzegorz Kotus, Daniel Kiełbowski, Wojtek Kiełbowski, Zbyszek Kiełbowski, Kamil Plaskaczyński brali udział w zawodach sportowych zorganizowanych dla osób na niepełnosprawnościami o Puchar Przechodni Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino.
Dziękujemy za zaproszenie i super zabawę oraz organizacje ŚDS w Gryfinie, Miastu i Gminie Gryfino, OSiR Gryfino ,
Gryfiński Dom Kultury.
 
      

 

 

      Ćwiczenia w THE BODY Gryfino

   "Sport pozwala pokazać wielu osobom piękną stronę życia i buduje wewnętrzne wartości "

    

       

 

 

 

 

 

 

 
 
Wystawa "Warsztat Terapii Zajęciowej w obiektywie" odbywa się w ramach obchodów 30-lecia Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Gryfinie. 
 Na ekspozycji jest dwadzieścia zdjęć wykonanych w ramach terapii zajęciowej w Pracowni Fotograficznej WTZ przy PSONI w Gryfinie. Fotografie przedstawiają uczestników Warsztatu podczas sesji zdjęciowych o przeróżnej tematyce.
Zapraszamy serdecznie.
 
Więcej....
 

 

 

     Warsztaty kulinarne "Dobre z lasu w Gryfinie"

     

Dzisiaj Fundacja "Pozytywna Energia" działająca przy naszym Warsztacie przeprowadziła u nas wydarzenie pn. "Dobre z Lasu w Gryfinie". Były to warsztaty kulinarne z wykorzystaniem produktów pochodzenia leśnego. Partnerem Fundacji były Lasy Państwowe, które finansowały wydarzenie. Warsztaty rewelacyjnie przeprowadził Hubert Woś "Dziki Łosiu" za co ogromnie dziękujemy! Wielkie podziękowania dla Lasów Państwowych!!
 
 
     
 
  

 

  Wizyta w Urzędzie Miasta i Gminy Gryfino -prezentacja naszego rękodzieła

 

        

 

          

 

 

    

 

                                                                                                       

                                  Zadanie współfinansowane ze środków                                       Zadanie współfinansowane ze środków   

                                    Urzędu Miasta i Gminy Gryfino                                                       Powiatu Gryfińskiego

      

 

                     Spotkanie Świąteczne - Jasełka

     

16 grudnia 2022 r. spotkaliśmy się w Gryfińskim Domu Kultury na uroczystości „Spotkanie Świąteczne – Jasełka”, które zorganizowaliśmy dla naszych przyjaciół.
Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Starosty Gryfińskiego i Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino.
W programie zaplanowano Jasełka wykonane przez uczestników i pracowników Warsztatu Terapii Zajęciowej przy PSONI Koło w Gryfinie oraz przez zaproszonych gości – uczennice Szkoły Muzycznej I stopnia w Gryfinie i przedszkolaki z grupy „Żabki” Przedszkola Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Pszczółki Mai w Gryfinie.
Aby tradycji stało się zadość, zaplanowano również tradycyjny świąteczny poczęstunek dla przybyłych gości, który został dofinansowany ze środków Starostwa Powiatowego i Gminy Gryfino.
W wydarzeniu wzięło udział około 150 osób, w tym przedstawiciele lokalnych władz, na czele z Burmistrzem Miasta i Gminy Gryfino Mieczysławem Sawarynem oraz Naczelnikiem Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego Elżbietą Lorenowicz-Bień, a także goście z zaprzyjaźnionych placówek a także rodziny uczestników placówek PSONI.